Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 9
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
procesorów, którą, co gorsza, umocnił aliansem z Microsoftem, producentem Windowsów. W odniesieniu do wzajemnie wspierających się gigantów zaczęto nawet używać pejoratywu "Wintel". Cechą szczególną Wintela były wysokie ceny. To tylko powiększało niechęć. Co ciekawe, jeszcze wyższe ceny bez większego trudu wybaczano Apple'owi - wielbiciele maców wliczali je bowiem w koszty wspierania ideologicznie słusznej walki Dawida z Goliatem. Trudno się dziwić, że anons o nowym aliansie Apple'a wyrwał im ziemię spod nóg. Pojawiają się nawet głosy, że to prawdziwy zmierzch ideologii flower-power - kolejne zwycięstwo monstrum globalizacji, która w imię zysku unifikuje wszystko.
Czy tak musiało się stać? Ktoś kiedyś powiedział, że gdy
procesorów, którą, co gorsza, umocnił aliansem z Microsoftem, producentem Windowsów. W odniesieniu do wzajemnie wspierających się gigantów zaczęto nawet używać pejoratywu "Wintel". Cechą szczególną Wintela były wysokie ceny. To tylko powiększało niechęć. Co ciekawe, jeszcze wyższe ceny bez większego trudu wybaczano Apple'owi - wielbiciele maców wliczali je bowiem w koszty wspierania ideologicznie słusznej walki Dawida z Goliatem. Trudno się dziwić, że anons o nowym aliansie Apple'a wyrwał im ziemię spod nóg. Pojawiają się nawet głosy, że to prawdziwy zmierzch ideologii flower-power - kolejne zwycięstwo monstrum globalizacji, która w imię zysku unifikuje wszystko. <br>Czy tak musiało się stać? Ktoś kiedyś powiedział, że gdy
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!