Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Józef Życiński. Tego dnia wśród stu tysięcy wiernych na wałach jasnogórskich widoczne były sztandary i transparenty Ligi Polskich Rodzin.
- Jeśli ktoś przychodzi i plakatami partii zasłania innym ołtarz, to jest to bałwochwalstwo - ocenił metropolita lubelski.
Arcybiskup za rozbijanie wspólnoty uznał także wprowadzenie na teren kościoła "mentalności kibica", który w poszukiwaniu idola nie słucha głosu papieża i nauczania Kościoła: - Niekiedy głos Ojca Świętego jest zagłuszany przez inne głosy i znajduje rezonans wśród tych, którzy chcą przeżywać wiarę w kategorii kibiców, szukając ulubionych gazet, ulubionych biskupów, Jezusa pozostawiając na uboczu.
., KAIWielkie pranie na Jersey

Minister skarbu żąda wyjaśnienia zarzutów wobec szefów PTR
Józef Życiński&lt;/&gt;. Tego dnia wśród stu tysięcy wiernych na wałach jasnogórskich widoczne były sztandary i transparenty &lt;name type="org"&gt;Ligi Polskich Rodzin&lt;/&gt;.<br>- Jeśli ktoś przychodzi i plakatami partii zasłania innym ołtarz, to jest to bałwochwalstwo - ocenił metropolita lubelski.<br>Arcybiskup za rozbijanie wspólnoty uznał także wprowadzenie na teren kościoła "mentalności kibica", który w poszukiwaniu idola nie słucha głosu papieża i nauczania Kościoła: - Niekiedy głos &lt;name type="person"&gt;Ojca Świętego&lt;/&gt; jest zagłuszany przez inne głosy i znajduje rezonans wśród tych, którzy chcą przeżywać wiarę w kategorii kibiców, szukając ulubionych gazet, ulubionych biskupów, Jezusa pozostawiając na uboczu.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;., KAI&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wielkie pranie na &lt;name type="place"&gt;Jersey&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Minister skarbu żąda wyjaśnienia zarzutów wobec szefów &lt;name type="org"&gt;PTR
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego