Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
Pożądane jest usunięcie substancji wytwarzających jony ujemne, jak powietrze i woda. Jeśli wprowadza się gazy silnie elektroujemne, jak chlorowce, to w takich ilościach, aby mieć pewność, że wszystkie pierwotne elektrony zostaną schwytane w celu utworzenia jonów ujemnych. Ponieważ wszystkie jony ujemne posuwają się razem do anody, więc nie wywołują fałszywych impulsów.
Wszystkie wyżej wymienione zjawiska zachodzą w czasie martwym i czasie powrotu do stanu pierwotnego, dlatego gdy używamy zewnętrznych urządzeń gaszących, plateau są bardziej płaskie i dłuższe. Istnieją także jeszcze inne mechanizmy wywołujące fałszywe impulsy.

5.2.3. Liczniki scyntylacyjne

Jednymi z ważniejszych i szeroko rozpowszechnionych przyrządów do detekcji i pomiarów
Pożądane jest usunięcie substancji wytwarzających jony ujemne, jak powietrze i woda. Jeśli wprowadza się gazy silnie elektroujemne, jak chlorowce, to w takich ilościach, aby mieć pewność, że wszystkie pierwotne elektrony zostaną schwytane w celu utworzenia jonów ujemnych. Ponieważ wszystkie jony ujemne posuwają się razem do anody, więc nie wywołują fałszywych impulsów.<br> Wszystkie wyżej wymienione zjawiska zachodzą w czasie martwym i czasie powrotu do stanu pierwotnego, dlatego gdy używamy zewnętrznych urządzeń gaszących, plateau są bardziej płaskie i dłuższe. Istnieją także jeszcze inne mechanizmy wywołujące fałszywe impulsy.<br><br>&lt;tit&gt;5.2.3. Liczniki scyntylacyjne&lt;/&gt;<br><br> Jednymi z ważniejszych i szeroko rozpowszechnionych przyrządów do detekcji i pomiarów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego