Typ tekstu: Książka
Autor: Lawrowski Zbigniew
Tytuł: Technika smarowania
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1997
znaczne trudności w posługiwaniu się tymi wzorami (głównie ze względu na konieczność znajomości wartości wymienionych współczynników) stosuje się najczęściej wykresy zależności lepkości od temperatury, sporządzone na podstawie pomiarów lepkości w różnych temperaturach.
Na rysunkach 13 i 14 przedstawiono zależność lepkości olejów silnikowych według SAE od temperatury (o klasyfikacji SAE będzie informacja w dalszej części tego rozdziału). Wykresy na rys. 13 sporządzono w półlogarytmicznym, a wykresy na rys. 14 w logarytmicznym układzie współrzędnych. Na rysunku 14 naniesiono też wykres dla oleju silikonowego; przebieg tego wykresu dokumentuje wspomnianą wcześniej stabilność temperaturową tych środków smarnych.
Na podstawie sprawdzonej praktycznie zależności analitycznej lepkości olejów smarnych
znaczne trudności w posługiwaniu się tymi wzorami (głównie ze względu na konieczność znajomości wartości wymienionych współczynników) stosuje się najczęściej wykresy zależności lepkości od temperatury, sporządzone na podstawie pomiarów lepkości w różnych temperaturach.<br>Na rysunkach 13 i 14 przedstawiono zależność lepkości olejów silnikowych według SAE od temperatury (o klasyfikacji SAE będzie informacja w dalszej części tego rozdziału). Wykresy na rys. 13 sporządzono w półlogarytmicznym, a wykresy na rys. 14 w logarytmicznym układzie współrzędnych. Na rysunku 14 naniesiono też wykres dla oleju silikonowego; przebieg tego wykresu dokumentuje wspomnianą wcześniej stabilność temperaturową tych środków smarnych.<br>Na podstawie sprawdzonej praktycznie zależności analitycznej lepkości olejów smarnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego