Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
ruchu na e) równanie na ruch relatywistycznej cząstki o ładunku q w zewnętrznym polu:

Po utożsamieniu X0 = t = . składowa 0 tego równania to zasada zachowania energii, natomiast składowe przestrzenne to ruch w polu siły Lorentza (nasze konwencje dotyczące pola elektrycznego i magnetycznego dane są w (4.2)).
Transformacje (8.3) interpretować można jako jednowymiarowe transformacje
współrzędnych i ich uogólnienie na przypadek wielowymiarowy odpowiada ogólnym
transformacjom współrzędnych leżących u podstaw ogólnej teorii względności (pole e jest w tej analogii jednowymiarową metryką).
Na koniec tego paragrafu należy wspomnieć o ważnym ograniczeniu w swobodzie
wyboru cechowania. W teorii cząstki relatywistycznej przyjmowane są dwa naturalne
ruchu na e) równanie na ruch relatywistycznej cząstki o ładunku q w zewnętrznym polu: <br>&lt;gap&gt;<br>Po utożsamieniu X0 = t = . składowa 0 tego równania to zasada zachowania energii, natomiast składowe przestrzenne to ruch w polu siły Lorentza (nasze konwencje dotyczące pola elektrycznego i magnetycznego dane są w (4.2)). <br>Transformacje (8.3) interpretować można jako jednowymiarowe transformacje <br>współrzędnych i ich uogólnienie na przypadek wielowymiarowy odpowiada ogólnym <br>transformacjom współrzędnych leżących u podstaw ogólnej teorii względności (pole e jest w tej analogii jednowymiarową metryką). <br>Na koniec tego paragrafu należy wspomnieć o ważnym ograniczeniu w swobodzie <br>wyboru cechowania. W teorii cząstki relatywistycznej przyjmowane są dwa naturalne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego