Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
powycinane, zanim w pełni się rozwiną, przypominają liście kopru.
Piwonię delikatną rozmnaża się głównie z nasion. Nadaje się na nieduże rabaty i do ogrodów skalnych. Lubi glebę lekką oraz ciepłe i słoneczne miejsca.
Piwonia Młokosiewicza (P. mlokosewitschii) jest również rzadkością w ogrodach. W stanie naturalnym występuje na Kaukazie, gdzie znalazł ją Polak, Ludwik Młokosiewicz, leśnik w służbie rosyjskiej. Roślina ta rozpoczyna wegetację nieco wcześniej od piwonii chińskiej. Liście u tego gatunku są matowo zielone z wierzchu, a dużo jaśniejsze, niebieskawe od spodu. Pędy dorastają do wysokości około metra. Żółte pojedyncze kwiaty pojawiają się w maju.
Piwonię Młokosiewicza można rozmnażać z nasion, ale
powycinane, zanim w pełni się rozwiną, przypominają liście kopru.<br>Piwonię delikatną rozmnaża się głównie z nasion. Nadaje się na nieduże rabaty i do ogrodów skalnych. Lubi glebę lekką oraz ciepłe i słoneczne miejsca.<br>Piwonia Młokosiewicza (P. mlokosewitschii) jest również rzadkością w ogrodach. W stanie naturalnym występuje na Kaukazie, gdzie znalazł ją Polak, Ludwik Młokosiewicz, leśnik w służbie rosyjskiej. Roślina ta rozpoczyna wegetację nieco wcześniej od piwonii chińskiej. Liście u tego gatunku są matowo zielone z wierzchu, a dużo jaśniejsze, niebieskawe od spodu. Pędy dorastają do wysokości około metra. Żółte pojedyncze kwiaty pojawiają się w maju.<br>Piwonię Młokosiewicza można rozmnażać z nasion, ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego