Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2004
posiekaj lub zmiel w maszynce. Kości ponownie włóż do garnka i gotuj tak długo, aż odparuje nadmiar płynu. Powinno zostać go 5-6 szklanek. Bulion przecedź, wymieszaj z mięsem, doprowadź do wrzenia, dopraw solą i pieprzem do smaku, a następnie rozlej do miseczek. Włóż do nich plasterki ugotowanych na twardo jajek i ugotowanej marchewki. Wstaw miseczki do lodówki, by galaretka zastygła.
Galaretkę możesz podawać z sosem śmietankowym z chrzanem, doskonale smakuje również z musztardą, chrzanem, octem oraz zieloną sałatą doprawioną śmietaną z octem i kiszonymi ogórkami.
RADA: jeśli przygotowujesz galaretkę z nóżek wołowych, dodaj do gorącego bulionu odrobinę żelatyny i dokładnie
posiekaj lub zmiel w maszynce. Kości ponownie włóż do garnka i gotuj tak długo, aż odparuje nadmiar płynu. Powinno zostać go 5-6 szklanek. Bulion przecedź, wymieszaj z mięsem, doprowadź do wrzenia, dopraw solą i pieprzem do smaku, a następnie rozlej do miseczek. Włóż do nich plasterki ugotowanych na twardo jajek i ugotowanej marchewki. Wstaw miseczki do lodówki, by galaretka zastygła. <br>Galaretkę możesz podawać z sosem śmietankowym z chrzanem, doskonale smakuje również z musztardą, chrzanem, octem oraz zieloną sałatą doprawioną śmietaną z octem i kiszonymi ogórkami.<br>RADA: jeśli przygotowujesz galaretkę z nóżek wołowych, dodaj do gorącego bulionu odrobinę żelatyny i dokładnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego