Typ tekstu: Książka
Autor: Berwińska Krystyna
Tytuł: Con amore
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1974
w Gdańsku. Po prostu wcześniej pozna przyszłych teściów. Starzy nie odmówią, jak postawię sprawę na ostrzu noża. Tak, to jest wyjście. Z każdej sytuacji musi być jakieś wyjście. I nikt nie może żądać ode mnie, żebym przekreślał całą swoją przyszłość!

Kiedy po południu wróciłem do domu, zastałem go przy fortepianie, jak gdyby nigdy nic. Gra sobie balladę As-dur i nawet na mnie nie spojrzy. Więc walę wprost:
- Szukam innego pokoju.
A on nie przestaje grać.
- Szukam innego pokoju, słyszysz?
Zakończył frazę i wreszcie przerwał.
- Tak?
- Co? Dziwisz się?
- Może byś jednak najpierw zechciał posłuchać...

- Najpierw to powinienem ci dać w pysk
w Gdańsku. Po prostu wcześniej pozna przyszłych teściów. Starzy nie odmówią, jak postawię sprawę na ostrzu noża. Tak, to jest wyjście. Z każdej sytuacji musi być jakieś wyjście. I nikt nie może żądać ode mnie, żebym przekreślał całą swoją przyszłość! <br><br> Kiedy po południu wróciłem do domu, zastałem go przy fortepianie, jak gdyby nigdy nic. Gra sobie balladę As-dur i nawet na mnie nie spojrzy. Więc walę wprost: <br>- Szukam innego pokoju. <br>A on nie przestaje grać. <br>- Szukam innego pokoju, słyszysz? <br>Zakończył frazę i wreszcie przerwał. <br>- Tak? <br>- Co? Dziwisz się? <br>- Może byś jednak najpierw zechciał posłuchać... <br><br>- Najpierw to powinienem ci dać w pysk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego