Typ tekstu: Książka
Autor: Berwińska Krystyna
Tytuł: Con amore
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1974
w Gdańsku. Po prostu wcześniej pozna przyszłych teściów. Starzy nie odmówią, jak postawię sprawę na ostrzu noża. Tak, to jest wyjście. Z każdej sytuacji musi być jakieś wyjście. I nikt nie może żądać ode mnie, żebym przekreślał całą swoją przyszłość!

Kiedy po południu wróciłem do domu, zastałem go przy fortepianie, jak gdyby nigdy nic. Gra sobie balladę As-dur i nawet na mnie nie spojrzy. Więc walę wprost:
- Szukam innego pokoju.
A on nie przestaje grać.
- Szukam innego pokoju, słyszysz?
Zakończył frazę i wreszcie przerwał.
- Tak?
- Co? Dziwisz się?
- Może byś jednak najpierw zechciał posłuchać...

- Najpierw to powinienem ci dać w pysk
w Gdańsku. Po prostu wcześniej pozna przyszłych teściów. Starzy nie odmówią, jak postawię sprawę na ostrzu noża. Tak, to jest wyjście. Z każdej sytuacji musi być jakieś wyjście. I nikt nie może żądać ode mnie, żebym przekreślał całą swoją przyszłość! <br><br> Kiedy po południu wróciłem do domu, zastałem go przy fortepianie, jak gdyby nigdy nic. Gra sobie balladę As-dur i nawet na mnie nie spojrzy. Więc walę wprost: <br>- Szukam innego pokoju. <br>A on nie przestaje grać. <br>- Szukam innego pokoju, słyszysz? <br>Zakończył frazę i wreszcie przerwał. <br>- Tak? <br>- Co? Dziwisz się? <br>- Może byś jednak najpierw zechciał posłuchać... <br><br>- Najpierw to powinienem ci dać w pysk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!