Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
podobną karierę umyślili dla swych dzieci - Wacława i młodszej od niego córki Bronisławy. Czy mogli wówczas przypuszczać, że obydwoje nie tylko pójdą w ślady rodziców, ale zrobią wielką światową karierę? Drogę na szczyty Wacław przeszedł bardzo szybko. Gdy ukończył lat 10, przyjęty został do słynnej sanktpetersburskiej Cesarskiej Szkoły Teatralnej, a jako szesnastolatek zadebiutował w "Acisie i Galatei" i już został obdarzony przydomkiem "ósmego cudu świata".
Kolejne lata to wielkie pasmo sukcesów. Mając 19 lat awansował na pierwszego tancerza w najsłynniejszym rosyjskim zespole baletowym Teatru Maryjskiego, zaś rok później wystąpił w Paryżu, w pierwszym sezonie rosyjskim organizowanym przez Siergieja Diagilewa. Z petersburskim
podobną karierę umyślili dla swych dzieci - Wacława i młodszej od niego córki Bronisławy. Czy mogli wówczas przypuszczać, że obydwoje nie tylko pójdą w ślady rodziców, ale zrobią wielką światową karierę? Drogę na szczyty Wacław przeszedł bardzo szybko. Gdy ukończył lat 10, przyjęty został do słynnej sanktpetersburskiej Cesarskiej Szkoły Teatralnej, a jako szesnastolatek zadebiutował w "Acisie i Galatei" i już został obdarzony przydomkiem "ósmego cudu świata".<br>Kolejne lata to wielkie pasmo sukcesów. Mając 19 lat awansował na pierwszego tancerza w najsłynniejszym rosyjskim zespole baletowym Teatru Maryjskiego, zaś rok później wystąpił w Paryżu, w pierwszym sezonie rosyjskim organizowanym przez Siergieja Diagilewa. Z petersburskim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!