Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
systemu zdecentralizowanego, bo umożliwia on lepsze zarządzanie pieniędzmi.


JAK TO Z FUNDUSZEM BYŁO...

Likwidacja kas chorych była w 2001 roku jednym z najważniejszych haseł wyborczych SLD. Sojusz rozważał dwie koncepcje - powołanie w miejsce kas kilku funduszy lub jednej, scentralizowanej i podległej rządowi instytucji. Gdy ministrem zdrowia został Mariusz Łapiński, było jasne, że zwyciężyła ta druga koncepcja.
Przez pierwszych kilka miesięcy w resorcie zdrowia i rządzie trwały prace nad projektem ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia. Przeciw centralizacji pieniędzy pochodzących ze składek na ubezpieczenie zdrowotne (niemal 30 miliardów złotych) protestowali m.in. samorządowcy, środowiska lekarskie, prawnicy i eksperci od zarządzania ochroną zdrowia.
Podobnie
systemu zdecentralizowanego, bo umożliwia on lepsze zarządzanie pieniędzmi.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;JAK TO Z FUNDUSZEM BYŁO...&lt;/&gt;<br><br>Likwidacja kas chorych była w 2001 roku jednym z najważniejszych haseł wyborczych SLD. Sojusz rozważał dwie koncepcje - powołanie w miejsce kas kilku funduszy lub jednej, scentralizowanej i podległej rządowi instytucji. Gdy ministrem zdrowia został Mariusz Łapiński, było jasne, że zwyciężyła ta druga koncepcja.<br>Przez pierwszych kilka miesięcy w resorcie zdrowia i rządzie trwały prace nad projektem ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia. Przeciw centralizacji pieniędzy pochodzących ze składek na ubezpieczenie zdrowotne (niemal 30 miliardów złotych) protestowali m.in. samorządowcy, środowiska lekarskie, prawnicy i eksperci od zarządzania ochroną zdrowia.<br>Podobnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego