Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
algebrze Liego, można zdefiniować jako

Poniżej będziemy stosować konwencję polegającą na opuszczaniu na ogół znaku . mnożenia zewnętrznego form. Nie powinno to prowadzić do nieporozumień, ponieważ formy mnożymy przez siebie jedynie za pomocą mnożenia zewnętrznego.
Transformacja cechowania to

Pod działaniem transformacji cechowania dwuforma natężenia transformuje się w reprezentacji dołączonej

i jest jawnie niezmiennicze pod działaniem transformacji cechowania, co widać z (7.19) i cykliczności śladu. Podobnie jak w elektrodynamice, równanie to definiuje działanie zarówno w przestrzeni Minkowskiego, jak i euklidesowej.

W języku form bardzo łatwo udowodnić tożsamość Bianchiego dla F. Pochodna
zewnętrzna F z definicji (7.17) daje natychmiast


7.2. Monopol
algebrze Liego, można zdefiniować jako <br>&lt;gap&gt;<br>Poniżej będziemy stosować konwencję polegającą na opuszczaniu na ogół znaku . mnożenia zewnętrznego form. Nie powinno to prowadzić do nieporozumień, ponieważ formy mnożymy przez siebie jedynie za pomocą mnożenia zewnętrznego. <br>Transformacja cechowania to <br>&lt;gap&gt;<br>Pod działaniem transformacji cechowania dwuforma natężenia transformuje się w reprezentacji dołączonej <br>&lt;gap&gt;<br>i jest jawnie niezmiennicze pod działaniem transformacji cechowania, co widać z (7.19) i cykliczności śladu. Podobnie jak w elektrodynamice, równanie to definiuje działanie zarówno w przestrzeni Minkowskiego, jak i euklidesowej. <br>&lt;page nr=98&gt;<br>W języku form bardzo łatwo udowodnić tożsamość Bianchiego dla F. Pochodna <br>zewnętrzna F z definicji (7.17) daje natychmiast <br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;7.2. Monopol
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego