Typ tekstu: Książka
Autor: Goban-Klas Tomasz
Tytuł: Media i komunikowanie masowe
Rok: 2000
POJĘCIE KOMUNIKOWANIA
W etymologicznym znaczeniu słowo "komunikowanie" wywodzi się z łacińskiego communicare (być w relacji [w związku] z, uczestniczyć w, zrzeszać się z). Jednak jako współcześnie używany termin "komunikowanie" jest kalką językową z języka angielskiego . Mimo iż obecnie termin to powszechnie znany i używany w różnych językach, nie zawsze jest jednoznaczny i właściwie rozumiany.
W 1935 roku amerykański krytyk i filozof K. Burke złożył do druku książkę Treatise on Communication, musiał jednak zmodyfikować jej tytuł, gdyż wydawca już wówczas obawiał się, iż czytelnicy uznają ją za studium o poczcie lub telefonach, a tymczasem była to praca o porozumiewaniu się ludzi.
Obecnie
POJĘCIE KOMUNIKOWANIA&lt;/&gt;<br>W etymologicznym znaczeniu słowo "komunikowanie" wywodzi się z łacińskiego communicare (być w relacji [w związku] z, uczestniczyć w, zrzeszać się z). Jednak jako współcześnie używany termin "komunikowanie" jest kalką językową z języka angielskiego &lt;gap&gt;. Mimo iż obecnie termin to powszechnie znany i używany w różnych językach, nie zawsze jest jednoznaczny i właściwie rozumiany. <br>W 1935 roku amerykański krytyk i filozof K. Burke złożył do druku książkę Treatise on Communication, musiał jednak zmodyfikować jej tytuł, gdyż wydawca już wówczas obawiał się, iż czytelnicy uznają ją za studium o poczcie lub telefonach, a tymczasem była to praca o porozumiewaniu się ludzi. <br>Obecnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego