Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Stolica
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
na Grochowie", a więc w tym drugim budynku mieszkał hr. Kiciński i Hermanowie? A może znajdzie się ktoś, kto będzie mógł rozwikłać zagadki obu zapomnianych dworków grochowskich?
JANUSZ GALICKI

Juliusz Gomulicki
SIEDEM WIEKÓW WARSZAWY (39)
III. Warszawa magnacka (1669-1702)
Wielcy panowie nie poprzestawali oczywiście na fundowaniu i zaludnianiu nowych jurydyk, ale - jak to przystało rzeczywistym władcom Rzeczypospolitej - coraz gęściej budowali w Warszawie swoje pałace rezydencjonalne, które pozwalały im kontrolować i sejm, i dwór królewski, a równocześnie umożliwiały wygodne urządzanie balów. przyjęć oraz wszelkiego rodzaju zabaw i przyjemności doczesnych.
"Próżnowanie jest też czasem wolność od pracy, nie zawsze godne jest nagany
na Grochowie", a więc w tym drugim budynku mieszkał hr. Kiciński i Hermanowie? A może znajdzie się ktoś, kto będzie mógł rozwikłać zagadki obu zapomnianych dworków grochowskich? <br>&lt;au&gt;JANUSZ GALICKI&lt;/au&gt; &lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=19&gt; &lt;div&gt;&lt;au&gt;Juliusz Gomulicki&lt;/au&gt; <br>&lt;tit&gt;SIEDEM WIEKÓW WARSZAWY (39)&lt;/tit&gt;<br>&lt;tit&gt;III. Warszawa magnacka (1669-1702)&lt;/tit&gt; <br>&lt;intro&gt;Wielcy panowie nie poprzestawali oczywiście na fundowaniu i zaludnianiu nowych jurydyk, ale - jak to przystało rzeczywistym władcom Rzeczypospolitej - coraz gęściej budowali w Warszawie swoje pałace rezydencjonalne, które pozwalały im kontrolować i sejm, i dwór królewski, a równocześnie umożliwiały wygodne urządzanie balów. przyjęć oraz wszelkiego rodzaju zabaw i przyjemności doczesnych.&lt;/intro&gt;<br>"Próżnowanie jest też czasem wolność od pracy, nie zawsze godne jest nagany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego