Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Prasa Polska
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
zgodzić.
Nauczmy się więc postępować z plotką. Niech wysłuchiwaniu plotek towarzyszy nie tylko błogie zaciekawienie, ale i sceptycyzm. Przymierzajmy ją do siebie, może znajdziemy w niej odbicie naszych własnych wad i słabości. I pamiętajmy, że ludzie obdarzeni tolerancją są mniej podatni na zniewolenie przez plotkę.
No dobrze, a co z kaczką dziennikarską? Trudno ją upolować w naszej prasie, choć tuła się czasem po notatkach i reportażach. Zmieniła upierzenie i znalazła azyl w literaturze. Plotki - często - choć zwietrzałe - można napotkać w pewnych powieściach i niektórych pamiętnikach.

PRZEDSTAWIA SIĘ CZYTELNIKOM GAZETA PENITENCJARNA
Pomysł założenia pisma przeznaczonego dla ludzi pracujących w zakładach karnych zrodził się
zgodzić.<br>Nauczmy się więc postępować z plotką. Niech wysłuchiwaniu plotek towarzyszy nie tylko błogie zaciekawienie, ale i sceptycyzm. Przymierzajmy ją do siebie, może znajdziemy w niej odbicie naszych własnych wad i słabości. I pamiętajmy, że ludzie obdarzeni tolerancją są mniej podatni na zniewolenie przez plotkę.<br>No dobrze, a co z kaczką dziennikarską? Trudno ją upolować w naszej prasie, choć tuła się czasem po notatkach i reportażach. Zmieniła upierzenie i znalazła azyl w literaturze. Plotki - często - choć zwietrzałe - można napotkać w pewnych powieściach i niektórych pamiętnikach. &lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;PRZEDSTAWIA SIĘ CZYTELNIKOM GAZETA PENITENCJARNA&lt;/&gt;<br>Pomysł założenia pisma przeznaczonego dla ludzi pracujących w zakładach karnych zrodził się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego