Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
czołgu. Rozpoczęcie produkcji obu przyrządów nastąpiło w 1938 r.
Nie znana jest dokładna liczba lunet wyprodukowanych do końca sierpnia 1939 r. Prawdopodobnie wykonano ich około 60 z których 24 wmontowano w czołgi TKS100).
Wersja "D" tegoż karabinu, zamontowana na specjalnie skonstruowanej podstawie, służyć miała do zwalczania samolotów. Celownik do tych karabinów nazywano: "Celownik korektor do nkm 20 mm plot - ŤDť". Jego konstruktorem był pracownik PZO, Jerzy Kunkel.
Zapewne wykonano jedynie prototyp lub serię próbną tego celownika, gdyż był on przewidziany do seryjnej produkcji w roku budżetowym 1939]1940.
Niestety, nie udało się odnaleźć dokumentacji konstrukcyjnej ani innych dokumentów dotyczących obu celowników
czołgu. Rozpoczęcie produkcji obu przyrządów nastąpiło w 1938 r.<br>Nie znana jest dokładna liczba lunet wyprodukowanych do końca sierpnia 1939 r. Prawdopodobnie wykonano ich około 60 z których 24 wmontowano w czołgi TKS100).<br>Wersja "D" tegoż karabinu, zamontowana na specjalnie skonstruowanej podstawie, służyć miała do zwalczania samolotów. Celownik do tych karabinów nazywano: "Celownik korektor do nkm 20 mm plot - ŤDť". Jego konstruktorem był pracownik PZO, Jerzy Kunkel.<br>Zapewne wykonano jedynie prototyp lub serię próbną tego celownika, gdyż był on przewidziany do seryjnej produkcji w roku budżetowym 1939]1940.<br>Niestety, nie udało się odnaleźć dokumentacji konstrukcyjnej ani innych dokumentów dotyczących obu celowników
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego