Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
ustalić adresu. Spotkany przez przypadek. Ostrzegałem, że znowu wraca do kompanów. Mam wrażenie, że nie jest ze mną szczery".
Potem były dwa wyroki za przestępstwa pospolite. Drobna kradzież raz i drugi. Potem kolejny meldunek: "Zatrzymany 27 sierpnia. Podczas rewizji znaleziono przy nim 42 paczuszki heroiny..."
A więc ofiara staje się katem. Awans czy degradacja? Chciałbym ustalić, jak doszło do tej przemiany, ale Tse Czu uśmiecha się tylko grzecznie. I milczy. Tak samo milczał w śledztwie. Trudno się dziwić, skoro należy do triady. Tak samo milczał w sądzie. Po kolejnym wyroku wyjdzie na wolność.
- Wszystko stąd, proszę pana, że dano mi pracę
ustalić adresu. Spotkany przez przypadek. Ostrzegałem, że znowu wraca do kompanów. Mam wrażenie, że nie jest ze mną szczery".<br> Potem były dwa wyroki za przestępstwa pospolite. Drobna kradzież raz i drugi. Potem kolejny meldunek: "Zatrzymany 27 sierpnia. Podczas rewizji znaleziono przy nim 42 paczuszki heroiny..."<br> A więc ofiara staje się katem. Awans czy degradacja? Chciałbym ustalić, jak doszło do tej przemiany, ale Tse Czu uśmiecha się tylko grzecznie. I milczy. Tak samo milczał w śledztwie. Trudno się dziwić, skoro należy do triady. Tak samo milczał w sądzie. Po kolejnym wyroku wyjdzie na wolność.<br> - Wszystko stąd, proszę pana, że dano mi pracę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego