Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
lekcje muzyki, tańca i francuskiego. Koniecznie muszą się znaleźć pieniądze. Z niczego nie można zrezygnować, a jednak trzeba rezygnować.
A ty, Julio? Twój płaszcz rozciągnął się nieprawdopodobnie. Obcas prawego buta starł się i dziwacznie wykrzywił do środka, stwarzając wrażenie, jakbyś miała jedną nogę krótszą. A koronkowa bluzka - najpiękniejsza, jaką miałaś kiedykolwiek - ma przetarte łokcie i rozsypuje się przy prasowaniu. Istna rozpacz!
Wkrótce przeprowadziły się do tańszego, mniejszego mieszkania. Przestały też jadać obiady w pobliskiej, nie najdroższej przecież restauracji. Nie na wiele się to zdało. Pieniędzy ubywało nadal.
Julię męczyły zmory, natrętne, codzienne rozmyślania o przyszłości Iw, przyszłości coraz bardziej niepewnej, groźnej
lekcje muzyki, tańca i francuskiego. Koniecznie muszą się znaleźć pieniądze. Z niczego nie można zrezygnować, a jednak trzeba rezygnować.<br> A ty, Julio? Twój płaszcz rozciągnął się nieprawdopodobnie. Obcas prawego buta starł się i dziwacznie wykrzywił do środka, stwarzając wrażenie, jakbyś miała jedną nogę krótszą. A koronkowa bluzka - najpiękniejsza, jaką miałaś kiedykolwiek - ma przetarte łokcie i rozsypuje się przy prasowaniu. Istna rozpacz!<br> Wkrótce przeprowadziły się do tańszego, mniejszego mieszkania. Przestały też jadać obiady w pobliskiej, nie najdroższej przecież restauracji. Nie na wiele się to zdało. Pieniędzy ubywało nadal.<br> Julię męczyły zmory, natrętne, codzienne rozmyślania o przyszłości Iw, przyszłości coraz bardziej niepewnej, groźnej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego