Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
np. ((...))
W układzie SI obowiązującą jednostką aktywności właściwej jest ç1
We współczesnej praktyce stosuje się liczbę rozpadów na minutę i gram lub na minutę i mol. Radioaktywne stężenie określa się w ((...)) lub, częściej, w ((...))
Na przykład dla ((...)) lat, aktywność właściwa czystego ((...)) wynosi ((...))

3. SAMORZUTNE PRZEMIANY JĄDROWE

Samorzutne przemiany jądrowe, których kinetykę opisano w rozdziale 2, mogą przebiegać tylko na kilka ściśle określonych sposobów, uwarunkowanych stosunkami energetycznymi występującymi w danym jądrze. Najważniejszymi przemianami są dwa procesy samorzutnego rozpadu jądra, zwane przemianą alfa ((...)) i beta ((...)), oraz proces dezaktywacji jądra, zwany przemianą gamma ((...)).
Jeżeli oznaczymy jądro przed przemianą przez X, po przemianie zaś przez
np. ((...)) <br> W układzie SI obowiązującą jednostką aktywności właściwej jest ç1<br> We współczesnej praktyce stosuje się liczbę rozpadów na minutę i gram lub na minutę i mol. Radioaktywne stężenie określa się w ((...)) lub, częściej, w ((...)) <br> Na przykład dla ((...)) lat, aktywność właściwa czystego ((...)) wynosi ((...))<br><br>&lt;tit&gt;3. SAMORZUTNE PRZEMIANY JĄDROWE&lt;/&gt;<br><br> Samorzutne przemiany jądrowe, których kinetykę opisano w rozdziale 2, mogą przebiegać tylko na kilka ściśle określonych sposobów, uwarunkowanych stosunkami energetycznymi występującymi w danym jądrze. Najważniejszymi przemianami są dwa procesy samorzutnego rozpadu jądra, zwane przemianą alfa ((...)) i beta ((...)), oraz proces dezaktywacji jądra, zwany przemianą gamma ((...)).<br> Jeżeli oznaczymy jądro przed przemianą przez X, po przemianie zaś przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego