Typ tekstu: Książka
Autor: Koral Danuta
Tytuł: Wydziedziczeni
Rok: 1997
dorosłego i dziecięcego szycia panna Milcia robiła z nich prześliczną lalczyną konfekcję. Dziewczynka i krawcowa rozumiały się doskonale. Panna Milcia zaraz pierwszego dnia mrugała porozumiewawczo a konspiracyjnie i sprawa była "zaklepana". Mama z babcią udawały, że niczego nie widzą. Panna Milcia sypiała przez tydzień w małym pokoiku, a maszyna zaczynała klekotać od samego rana. Przy obiedzie tata żartował wesoło i dopytywał o ewentualnych konkurentów, a ona, zarumieniona i szczęśliwa z okazywanego jej zainteresowania, opowiadała o nich zabawnie i krytycznie.
- Panno Milciu - radził tata poważnie - niech pani za długo nie przebiera. Dobry mąż jest jednak potrzebny, a życie szybko mija.
Musiała posłuchać
dorosłego i dziecięcego szycia panna Milcia robiła z nich prześliczną &lt;orig&gt;lalczyną&lt;/&gt; konfekcję. Dziewczynka i krawcowa rozumiały się doskonale. Panna Milcia zaraz pierwszego dnia mrugała porozumiewawczo a konspiracyjnie i sprawa była "zaklepana". Mama z babcią udawały, że niczego nie widzą. Panna Milcia sypiała przez tydzień w małym pokoiku, a maszyna zaczynała klekotać od samego rana. Przy obiedzie tata żartował wesoło i dopytywał o ewentualnych konkurentów, a ona, zarumieniona i szczęśliwa z okazywanego jej zainteresowania, opowiadała o nich zabawnie i krytycznie.<br>- Panno Milciu - radził tata poważnie - niech pani za długo nie przebiera. Dobry mąż jest jednak potrzebny, a życie szybko mija.<br>Musiała posłuchać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego