Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
musi być niemalejącą funkcją ix.????i . Przypomnijmy też, że - z uwagi na aksjomatyczną charakterystykę pojęcia straty - funkcja straty może się zmieniać w granicach transformacji liniowej bez wpływu na rozwiązanie problemu (tzn. wybór funkcji decyzji).
Podsumowując uwagi dotyczące arbitralności w przyjmowaniu funkcji straty stwierdzamy, co następuje:
A. Nie zawsze jest ona konieczna.
B. W pewnych (ważnych) przypadkach jest konieczna (i to, nawiasem mówiąc, obala Fisherowski zarzut pod adresem teorii funkcji decyzji, że wprowadza ona funkcję straty, bez której można się jakoby w ogóle obejść). Ale:
a) nie musi być (jak to sugeruje Fisher) uzależniona od jakichkolwiek strat materialnych;
b) jeśli przyjmiemy dość
musi być niemalejącą funkcją ix.????i . Przypomnijmy też, że - z uwagi na aksjomatyczną charakterystykę pojęcia straty - funkcja straty może się zmieniać w granicach transformacji liniowej bez wpływu na rozwiązanie problemu (tzn. wybór funkcji decyzji).<br> Podsumowując uwagi dotyczące arbitralności w przyjmowaniu funkcji straty stwierdzamy, co następuje:<br> A. Nie zawsze jest ona konieczna.<br> B. W pewnych (ważnych) przypadkach jest konieczna (i to, nawiasem mówiąc, obala Fisherowski zarzut pod adresem teorii funkcji decyzji, że wprowadza ona funkcję straty, bez której można się jakoby w ogóle obejść). Ale:<br> a) nie musi być (jak to sugeruje Fisher) uzależniona od jakichkolwiek strat materialnych;<br> b) jeśli przyjmiemy dość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!