Typ tekstu: Książka
Autor: Jagiełło Michał
Tytuł: Wołanie w górach
Rok: 1999
partie to ramię Małołącznika, o którym parokrotnie była już tu mowa jako o miejscu, gdzie łatwo pobłądzić przy słabej widoczności. Środkowy odcinek to skalny Szary Żleb z najtrudniejszym miejscem ubezpieczonym łańcuchami.
Jest 29 lipca 1997 r., godzina przedwieczorna. Do TOPR dociera wiadomość, że w Szarym Żlebie, przy łańcuchach, zasłabła turystka - konieczna jest pomoc.
Podrywa się "Sokół" pilotowany przez W. Wiejaka. K. Długopolski opuszcza z pomocą windy kierującego akcją R. Szadkowskiego i R. Janika, który tym razem jest przede wszystkim w roli ratownika-lekarza. Po chwili z noszami zjeżdża M. Pawlikowski.
Zajęcie się potrzebującą pomocy. Ułożenie jej w noszach. I windą, pod
partie to ramię Małołącznika, o którym parokrotnie była już tu mowa jako o miejscu, gdzie łatwo pobłądzić przy słabej widoczności. Środkowy odcinek to skalny Szary Żleb z najtrudniejszym miejscem ubezpieczonym łańcuchami.<br>Jest 29 lipca 1997 r., godzina przedwieczorna. Do TOPR dociera wiadomość, że w Szarym Żlebie, przy łańcuchach, zasłabła turystka - konieczna jest pomoc.<br>Podrywa się "Sokół" pilotowany przez W. Wiejaka. K. Długopolski opuszcza z pomocą windy kierującego akcją R. Szadkowskiego i R. Janika, który tym razem jest przede wszystkim w roli ratownika-lekarza. Po chwili z noszami zjeżdża M. Pawlikowski.<br>Zajęcie się potrzebującą pomocy. Ułożenie jej w noszach. I windą, pod
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego