Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 17
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
góralska chałupa z jodłowych płazów, po przeniesieniu jej w samo centrum Zakopanego zyskała od razu należną jej rangę karczmy. Całe szczęście, że stoi tu gdzie stoi - gdyby choć trochę przesunięto ją w lewo lub w prawo, mogłaby śmiało pełnić rolę plebanii, a to ze względu na bliskość kościołów.
Płazowe otoczenie konsumpcji jest w sam raz do spożywania góralskich specjałów, których głównymi produktami są grule i kapusta. Czytając menu (tfu! - jakby wygarnęła Bigoska - to już nie ma na toto swojskiej nazwy?) zagłębiłem się w królestwie przeróżnych klusek, moskoli, hałusek oraz niedocenianej przez profanów baraninki.
Na przystawkę poprosiłem zagadkowo brzmiącą sałatkę bacowską za
góralska chałupa z jodłowych płazów, po przeniesieniu jej w samo centrum Zakopanego zyskała od razu należną jej rangę karczmy. Całe szczęście, że stoi tu gdzie stoi - gdyby choć trochę przesunięto ją w lewo lub w prawo, mogłaby śmiało pełnić rolę plebanii, a to ze względu na bliskość kościołów.<br>Płazowe otoczenie konsumpcji jest w sam raz do spożywania góralskich specjałów, których głównymi produktami są grule i kapusta. Czytając menu (tfu! - jakby wygarnęła Bigoska - to już nie ma na &lt;orig&gt;toto&lt;/&gt; swojskiej nazwy?) zagłębiłem się w królestwie przeróżnych klusek, &lt;dialect&gt;moskoli&lt;/&gt;, &lt;dialect&gt;hałusek&lt;/&gt; oraz niedocenianej przez profanów baraninki.<br>Na przystawkę poprosiłem zagadkowo brzmiącą sałatkę bacowską za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego