Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
parowym (rys. 1.1) o mocy 11 kW, a jej wydajność wynosiła do 64 m3/h. W Europie, pierwsze koparki wyprodukowano w Niemczech w 1904 r. Były one również napędzane parą. Produkcję koparek w Polsce rozpoczęto w 1952 r.
Od pierwszego wynalazku Otisa minęło ponad 160 lat, a mimo to koparki, pod względem struktury konstrukcji i rodzaju stosowanych mechanizmów, przeszły mniejsze przeobrażenia, niż by to wynikało z ogólnego rozwoju techniki [36]. Dopiero w ostatnim dwudziestopięcioleciu obserwuje się zasadnicze zmiany, które powstały w wyniku zastosowania hydraulicznego przeniesienia napędu (rys. 1.2).
Współczesne koparki składają się trzech głównych zespołów konstrukcyjnych, do których należą
parowym (rys. 1.1) o mocy 11 kW, a jej wydajność wynosiła do 64 m3/h. W Europie, pierwsze koparki wyprodukowano w Niemczech w 1904 r. Były one również napędzane parą. Produkcję koparek w Polsce rozpoczęto w 1952 r.<br>Od pierwszego wynalazku Otisa minęło ponad 160 lat, a mimo to koparki, pod względem struktury konstrukcji i rodzaju stosowanych mechanizmów, przeszły mniejsze przeobrażenia, niż by to wynikało z ogólnego rozwoju techniki [36]. Dopiero w ostatnim dwudziestopięcioleciu obserwuje się zasadnicze zmiany, które powstały w wyniku zastosowania hydraulicznego przeniesienia napędu (rys. 1.2).<br>Współczesne koparki składają się trzech głównych zespołów konstrukcyjnych, do których należą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego