Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zupełnie nowe organizmy, które okazały się odporne na niezwykle ciężkie warunki życia w kosmosie.
Stacja Mir spadnie na wody nowozelandzkie i tamtejsze władze niepokoją się ewentualnymi skutkami przybycia grzybów i bakterii-mutantów z kosmosu.
Tymczasem naukowcy z Moskiewskiego Instytutu Problemów Biomedycznych od lat zajmujący się ochroną sanitarną powracających na ziemię kosmonautów i statków kosmicznych, uspokajają, że sprowadzenie z orbity i zatopienie stacji kosmicznej Mir na Pacyfiku nie spowoduje katastrofy ekologicznej.
- Chociaż na stacji Mir żyje ok. 250 kosmicznych mikroorganizmów - nie grozi to mieszkańcom Ziemi mikrobiologiczną katastrofą - powiedziała szefowa instytutu, Natalja Nowikowa.
Dodała, że podczas 15 lat ciągłego monitorowania stacji nie zanotowano
zupełnie nowe organizmy, które okazały się odporne na niezwykle ciężkie warunki życia w kosmosie.<br>Stacja Mir spadnie na wody nowozelandzkie i tamtejsze władze niepokoją się ewentualnymi skutkami przybycia grzybów i bakterii-mutantów z kosmosu.<br>Tymczasem naukowcy z Moskiewskiego Instytutu Problemów Biomedycznych od lat zajmujący się ochroną sanitarną powracających na ziemię kosmonautów i statków kosmicznych, uspokajają, że sprowadzenie z orbity i zatopienie stacji kosmicznej Mir na Pacyfiku nie spowoduje katastrofy ekologicznej.<br>- Chociaż na stacji Mir żyje ok. 250 kosmicznych mikroorganizmów - nie grozi to mieszkańcom Ziemi mikrobiologiczną katastrofą - powiedziała szefowa instytutu, Natalja Nowikowa.<br>Dodała, że podczas 15 lat ciągłego monitorowania stacji nie zanotowano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego