Typ tekstu: Książka
Autor: Dybowska Alicja, Żaryn Jan, Żaryn Małgorzata
Tytuł: Polskie dzieje od czasów najdawniejszych do współczesności
Rok: 1996
i kino. W wielkich miastach ważnym wydarzeniem kulturalnym stawały się kolejne premiery teatralne. Obok wybitnych zespołów aktorskich, kierowanych przez Juliusza Osterwę czy Leona Schillera, istniało wiele innych scen - w tym amatorskich, prowadzących często działalność objazdową. Dużą popularnością cieszyły się także teatrzyki i kabarety, które bawiły swoich wielbicieli lekkim żartem i krotochwilą. Coraz więcej zwolenników miało kino i coraz więcej sal kinowych pojawiało się na całym obszarze II Rzeczypospolitej.
Dominowały komedie, ale nie uchylano się również od produkcji ambitniejszych dzieł. Wśród aktorek polskich światową sławę uzyskała Pola Negri (Apolonia Chałupiec).
Bardzo ważną rolę w upowszechnianiu dóbr kultury spełniało radio, które pozwalało wszystkim
i kino. W wielkich miastach ważnym wydarzeniem kulturalnym stawały się kolejne premiery teatralne. Obok wybitnych zespołów aktorskich, kierowanych przez Juliusza Osterwę czy Leona Schillera, istniało wiele innych scen - w tym amatorskich, prowadzących często działalność objazdową. Dużą popularnością cieszyły się także teatrzyki i kabarety, które bawiły swoich wielbicieli lekkim żartem i krotochwilą. Coraz więcej zwolenników miało kino i coraz więcej sal kinowych pojawiało się na całym obszarze II Rzeczypospolitej.<br>Dominowały komedie, ale nie uchylano się również od produkcji ambitniejszych dzieł. Wśród aktorek polskich światową sławę uzyskała Pola Negri (Apolonia Chałupiec).<br>Bardzo ważną rolę w upowszechnianiu dóbr kultury spełniało radio, które pozwalało wszystkim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego