Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
Benesza, zawierając w grudniu 1943 r. układ o przyjaźni i wzajemnej pomocy z ZSRR, co stworzyło szerokie możliwości porozumienia na wspólnej platformie politycznej różnych warstw i różnych ugrupowań politycznych Czechosłowacji.
Do innych wniosków natomiast prowadzi porównanie procesu tworzenia się frontu narodowego w Polsce i Jugosławii, gdzie doświadczenia KPJ, w sensie kształtowania się koncepcji politycznych dotyczących dróg zbudowania frontu narodowego, mają wiele podobieństw do doświadczeń PPR w tej dziedzinie. Z uwagi na to podobieństwo polityce KPJ w kwestii tworzenia frontu narodowego pragniemy poświęcić nieco więcej miejsca.
Na marginesie warto zaznaczyć, że walka narodów Jugosławii znajdowała bardzo duży rezonans w PPR i całym
Benesza, zawierając w grudniu 1943 r. układ o przyjaźni i wzajemnej pomocy z ZSRR, co stworzyło szerokie możliwości porozumienia na wspólnej platformie politycznej różnych warstw i różnych ugrupowań politycznych Czechosłowacji.<br>Do innych wniosków natomiast prowadzi porównanie procesu tworzenia się frontu narodowego w Polsce i Jugosławii, gdzie doświadczenia KPJ, w sensie kształtowania się koncepcji politycznych dotyczących dróg zbudowania frontu narodowego, mają wiele podobieństw do doświadczeń PPR w tej dziedzinie. Z uwagi na to podobieństwo polityce KPJ w kwestii tworzenia frontu narodowego pragniemy poświęcić nieco więcej miejsca.<br>Na marginesie warto zaznaczyć, że walka narodów Jugosławii znajdowała bardzo duży rezonans w PPR i całym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego