Typ tekstu: Książka
Autor: Kusch Włodzimierz
Tytuł: Co o promieniowaniu wiedzieć powinniśmy
Rok: 1998
elektronem atomu, przekazuje mu jednak tylko część swojej energii i pędu i porusza się dalej, na ogół już, w innym kierunku. Ponieważ efekt ten odgrywa rolę przy energiach znacznie wyższych, niż energia wiązania elektronu w atomie, zatem przyjmując, że elektron jest swobodny, możemy traktować "zderzenie" foton - elektron analogicznie jak zderzenie kul bilardowych. W tym przypadku, jak wiemy, pęd i energia dwóch cząstek przed i po zderzeniu zostają zachowane, zgodnie z prawem zachowania pędu. Ulega zmianie jednak pęd i energia kwantowa "partnerów" zderzenia. Rysunek 20 ilustruje kinetykę zderzenia.
Jeśli energia rozproszonych fotonów zmienia się w zależności od kąta ?, to również energia "wybitych
elektronem atomu, przekazuje mu jednak tylko część swojej energii i pędu i porusza się dalej, na ogół już, w innym kierunku. Ponieważ efekt ten odgrywa rolę przy energiach znacznie wyższych, niż energia wiązania elektronu w atomie, zatem przyjmując, że elektron jest swobodny, możemy traktować "zderzenie" foton - elektron analogicznie jak zderzenie kul bilardowych. W tym przypadku, jak wiemy, pęd i energia dwóch cząstek przed i po zderzeniu zostają zachowane, zgodnie z prawem zachowania pędu. Ulega zmianie jednak pęd i energia kwantowa "partnerów" zderzenia. Rysunek 20 ilustruje kinetykę zderzenia.<br>Jeśli energia rozproszonych fotonów zmienia się w zależności od kąta ?, to również energia "wybitych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!