Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prosił Boga, aby wszyscy, którzy uważają się za dzieci Abrahama - to znaczy żydzi, chrześcijanie i muzułmanie, odkryli jednoczące ich braterstwo. Zwrócił się do nich z dramatycznym apelem. - Posłuchajcie wszyscy, którym leży na sercu przyszłość człowieka! Posłuchajcie ludzi dobrej woli! - wołał, przezwyciężając słabość głosu. - Pokusa zemsty niech ustąpi odwadze przebaczenia. Niech kultura życia i miłości obróci wniwecz logikę śmierci. Niech powróci ufność, aby dać wytchnienie narodom. Nasza przyszłość jest jedna.
Dawno nie słyszano z jego ust tak dramatycznego apelu. Potem papież złożył życzenia wielkanocne w 62 językach. Również rodakom życzył trwałego pokoju.


Czechy
Pięciu ministrów oblało test
Za trudne dla rządu

Siedem
prosił Boga, aby wszyscy, którzy uważają się za dzieci Abrahama - to znaczy żydzi, chrześcijanie i muzułmanie, odkryli jednoczące ich braterstwo. Zwrócił się do nich z dramatycznym apelem. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Posłuchajcie wszyscy, którym leży na sercu przyszłość człowieka! Posłuchajcie ludzi dobrej woli!&lt;/&gt;&lt;/&gt; - wołał, przezwyciężając słabość głosu. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Pokusa zemsty niech ustąpi odwadze przebaczenia. Niech kultura życia i miłości obróci wniwecz logikę śmierci. Niech powróci ufność, aby dać wytchnienie narodom. Nasza przyszłość jest jedna.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Dawno nie słyszano z jego ust tak dramatycznego apelu. Potem papież złożył życzenia wielkanocne w 62 językach. Również rodakom życzył trwałego pokoju.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Czechy&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Pięciu ministrów oblało test&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Za trudne dla rządu&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Siedem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego