Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
do alkoholu lub ulega kondensacji z utworzeniem kwasu masłowego. Bakterie fermentacji mlekowej nie dysponują karboksylazą. Redukcja kwasu pirogronowego do kwasu mlekowego zachodzi pod wpływem wodoru.
Główne produkty kolejnych etapów fermentacji metanowej przedstawiono na rysunku 10.9. Kwas propionowy i kwas octowy są produktami pośrednimi o wyraźnym, charakterystycznym zapachu. Towarzyszą im kwasy występujące w mniejszych ilościach: mrówkowy, n-masłowy i izomasłowy, n-walerianowy i izowalerianowy i inne. Niektóre z nich charakteryzują się wybitnie odrażającym zapachem, często decydującym o zapachu mieszaniny. Równocześnie z kwasami uwalniane są alkohole, aldehydy, ketony, aminy i związki siarki.
10.2.4. Odory ze składowisk odpadów
Podczas składowania odpadów
do alkoholu lub ulega kondensacji z utworzeniem kwasu masłowego. Bakterie fermentacji mlekowej nie dysponują karboksylazą. Redukcja kwasu pirogronowego do kwasu mlekowego zachodzi pod wpływem wodoru.<br>Główne produkty kolejnych etapów fermentacji metanowej przedstawiono na rysunku 10.9. Kwas propionowy i kwas octowy są produktami pośrednimi o wyraźnym, charakterystycznym zapachu. Towarzyszą im kwasy występujące w mniejszych ilościach: mrówkowy, n-masłowy i izomasłowy, n-walerianowy i izowalerianowy i inne. Niektóre z nich charakteryzują się wybitnie odrażającym zapachem, często decydującym o zapachu mieszaniny. Równocześnie z kwasami uwalniane są alkohole, aldehydy, ketony, aminy i związki siarki.<br>&lt;tit&gt;10.2.4. Odory ze składowisk odpadów&lt;/&gt;<br>Podczas składowania odpadów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego