Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
w budowę hydroelektrowni i produkcję energii elektrycznej. To stanowisko odpowiadało interesom kół wielkiego biznesu, którego poparciem Hoover się cieszył.
Kiedy w 1927 r. Coolidge zapowiedział, że w wyborach 1928 r. nie będzie ubiegał się o prezydenturę, Hoover zapytał prezydenta, czy będzie brał udział w prawyborach w stanie Ohio.
- Nie - brzmiała lakoniczna odpowiedź Coolidge'a.
- To wobec tego - zapytał Hoover - może ja spróbuję swych sił w Ohio?
- Dlaczego nie - odrzekł Coolidge.
Kiedy kilka miesięcy później Hoover zebrał około 400 delegatów na konwencję Partii Republikańskiej i zaoferował te głosy Coolidge'owi, ten odrzekł: "Jeśli masz czterystu delegatów, lepiej zatrzymaj ich".

Konwencja Partii Republikańskiej odbyła się
w budowę hydroelektrowni i produkcję energii elektrycznej. To stanowisko odpowiadało interesom kół wielkiego biznesu, którego poparciem Hoover się cieszył.<br>Kiedy w 1927 r. Coolidge zapowiedział, że w wyborach 1928 r. nie będzie ubiegał się o prezydenturę, Hoover zapytał prezydenta, czy będzie brał udział w prawyborach w stanie Ohio.<br>- Nie - brzmiała lakoniczna odpowiedź Coolidge'a.<br>- To wobec tego - zapytał Hoover - może ja spróbuję swych sił w Ohio?<br>- Dlaczego nie - odrzekł Coolidge.<br>Kiedy kilka miesięcy później Hoover zebrał około 400 delegatów na konwencję Partii Republikańskiej i zaoferował te głosy Coolidge'owi, ten odrzekł: "Jeśli masz czterystu delegatów, lepiej zatrzymaj ich".<br><br>Konwencja Partii Republikańskiej odbyła się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego