Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
bartoszycki, Bagrationowsk z obwodu kaliningradzkiego i samorząd Bornholmu. Za jeden dzień pobytu rosyjskiego pacjenta Duńczycy płacą szpitalowi 150 zł, NFZ za polskiego - 90 zł.
- Nie wszystkie łóżka wykorzystujemy, dlaczego więc mamy na nich nie zarabiać? - pyta Danuta Kunicka, dyrektor placówki. - Na takie umowy zezwala mi statut szpitala - dodaje. Czy to legalne? Nie wiadomo.
Propozycje leczenia pacjentów przysyłają firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Danii. Nie wiadomo, ile szpitali takie umowy zawarło, bo ani Narodowy Fundusz Zdrowia, ani ministerstwo nie zbiera takich informacji.
Dyrektorzy szpitali mają jednak problem - nie wiedzą, czy wolno im zawierać umowy bezpośrednio z zachodnimi ubezpieczycielami. Nikt na
bartoszycki, Bagrationowsk z obwodu kaliningradzkiego i samorząd Bornholmu. Za jeden dzień pobytu rosyjskiego pacjenta Duńczycy płacą szpitalowi 150 zł, NFZ za polskiego - 90 zł.<br>- Nie wszystkie łóżka wykorzystujemy, dlaczego więc mamy na nich nie zarabiać? - pyta Danuta Kunicka, dyrektor placówki. - Na takie umowy zezwala mi statut szpitala - dodaje. Czy to legalne? Nie wiadomo.<br>Propozycje leczenia pacjentów przysyłają firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Danii. Nie wiadomo, ile szpitali takie umowy zawarło, bo ani Narodowy Fundusz Zdrowia, ani ministerstwo nie zbiera takich informacji.<br>Dyrektorzy szpitali mają jednak problem - nie wiedzą, czy wolno im zawierać umowy bezpośrednio z zachodnimi ubezpieczycielami. Nikt na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego