Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
E2 : ((...)). To samo dotyczy powstającego z 60 ((...)) niklu. Tu również I od najwyższego (2,5 MeV) do podstawowego stanu wynosi 4, mamy więc dwa przejścia z emisją elektrycznego promieniowania kwadrupolowego o energii ((...)) .

3.3.4. Izomeria jądrowa

Według modelu powłokowego jądra dla nuklidów, których Z lub N zbliża się do liczb magicznych 50, 82 i 126, można oczekiwać występowania stanów wzbudzonych o niskich energiach wzbudzenia i bardzo dużych różnicach momentów pędu między stanem wzbudzonym i podstawowym. Nuklidy te powinny więc wykazywać duże wartości okresów półrozpadu dla przemiany ((...)).
Rzeczywiście, w obszarach tych wykryto tzw. wyspy izomerii jądrowej o mierzalnych czasach rozpadu (patrz rys
E2 : ((...)). To samo dotyczy powstającego z 60 ((...)) niklu. Tu również I od najwyższego (2,5 MeV) do podstawowego stanu wynosi 4, mamy więc dwa przejścia z emisją elektrycznego promieniowania kwadrupolowego o energii ((...)) .<br><br>&lt;tit&gt;3.3.4. Izomeria jądrowa&lt;/&gt;<br><br> Według modelu powłokowego jądra dla nuklidów, których Z lub N zbliża się do liczb magicznych 50, 82 i 126, można oczekiwać występowania stanów wzbudzonych o niskich energiach wzbudzenia i bardzo dużych różnicach momentów pędu między stanem wzbudzonym i podstawowym. Nuklidy te powinny więc wykazywać duże wartości okresów półrozpadu dla przemiany ((...)).<br> Rzeczywiście, w obszarach tych wykryto tzw. wyspy izomerii jądrowej o mierzalnych czasach rozpadu (patrz rys
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego