Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
rynku kościół paraf. w założeniu gotycki z XVw., kilkakrotnie przebudowywany, gruntownie odnowiony w 1982-83. Wnętrze gotyckie, wyposażenie wnętrza późnobarokowe z XVIIIw.
Na ścianie zewnętrznej tablica poświęcona pamięci księży pomordowanych w obozach koncentracyjnych. Przy kościele stare lipy o obwodach do 410cm. W pn. części miasta na cmentarzu w otoczeniu starych lip o obwodach do 350cm, kościół późnobarokowy z 1780 na planie krzyża z kopułą. Na zach. od rynku park (9,7ha) założony w XVIIIw. i pałac z 1728 (Antoni Höhne), przebudowany w 1890. Przy ul. 3 Stycznia betonowy pomnik upamiętniający uczestników walk narodowowyzwoleńczych.
W Lwówku koniec bocznicy 10.a. z Opalenicy
rynku kościół paraf. w założeniu gotycki z XVw., kilkakrotnie przebudowywany, gruntownie odnowiony w 1982-83. Wnętrze gotyckie, wyposażenie wnętrza późnobarokowe z XVIIIw.<br>Na ścianie zewnętrznej tablica poświęcona pamięci księży pomordowanych w obozach koncentracyjnych. Przy kościele stare lipy o obwodach do 410cm. W pn. części miasta na cmentarzu w otoczeniu starych lip o obwodach do 350cm, kościół późnobarokowy z 1780 na planie krzyża z kopułą. Na zach. od rynku park (9,7ha) założony w XVIIIw. i pałac z 1728 (Antoni Höhne), przebudowany w 1890. Przy ul. 3 Stycznia betonowy pomnik upamiętniający uczestników walk narodowowyzwoleńczych.<br>W Lwówku koniec bocznicy 10.a. z Opalenicy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego