Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
Ciekawa kamienica secesyjna, róg ul. 3 Maja i Okrzei. Przy ul. Sambora i Powstańców fragmenty drewnianej zabud. z pocz. XIX w. W mieście pomnik Ofiar Faszyzmu (proj. T. Sadowskiego), mogiły żołnierzy Armii Czerwonej poległych 1945. Na wzgórzu Wymyślanka, na pd. krańcu miasta, park założ. pod koniec XVIII w., w którym lipa zasadzona przez K. Miarkę.
Pierwszy w Polsce basen z przesuwanym dachem. W dzielnicy Mokre, d. wsi rycerskiej, zabytkowy kościół i kapliczka zw. szwedzką. Ok. 3km na pn.
zach. malownicze Wzgórza Mikołowskie.
W Mikołowie skrzyżowanie z trasą 10.
ŁAZISKA GÓRNE (351m, 23040mk.), m. na Wzgórzach Mikołowskich. Ośrodek przemysłu, m. in. elektrownia
Ciekawa kamienica secesyjna, róg ul. 3 Maja i Okrzei. Przy ul. Sambora i Powstańców fragmenty drewnianej zabud. z pocz. XIX w. W mieście pomnik Ofiar Faszyzmu (proj. T. Sadowskiego), mogiły żołnierzy Armii Czerwonej poległych 1945. Na wzgórzu Wymyślanka, na pd. krańcu miasta, park założ. pod koniec XVIII w., w którym lipa zasadzona przez K. Miarkę. <br>Pierwszy w Polsce basen z przesuwanym dachem. W dzielnicy Mokre, d. wsi rycerskiej, zabytkowy kościół i kapliczka zw. szwedzką. Ok. 3km na pn. <br>zach. malownicze Wzgórza Mikołowskie. <br>W Mikołowie skrzyżowanie z trasą 10. <br>ŁAZISKA GÓRNE (351m, 23040mk.), m. na Wzgórzach Mikołowskich. Ośrodek przemysłu, m. in. elektrownia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego