Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kuchnia
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
znosi takiej huśtawki temperatury (można przeziębić gardło).
Dzieci i osoby cierpiące na chorobę metaboliczną fenyloketonurię nie powinny pić napojów słodzonych słodzikami. Niekiedy oznacza się je napisem "light".

UWAGA NA ZATRUCIA!
W lecie łatwo zatruć się gronkowcem, jadem kiełbasianym i salmonellą. Oto rady, jak się ustrzec przed tymi schorzeniami:
* Nie kupujmy lodów z nie znanego i podejrzanego źródła.
* W mięso i wędliny zaopatrujmy się w sklepie, gdzie są chłodnie, a nie na bazarze. Krótko można je trzymać na górnej półce w lodówce, na dłużej trzeba włożyć do zamrażalnika. Starajmy się jednak nie robić zapasów.
* Kupujmy tylko świeże ryby, do natychmiastowego przyrządzenia.
* Ser
znosi takiej huśtawki temperatury (można przeziębić gardło).<br>Dzieci i osoby cierpiące na chorobę metaboliczną fenyloketonurię nie powinny pić napojów słodzonych słodzikami. Niekiedy oznacza się je napisem "light".<br><br>&lt;tit1&gt;UWAGA NA ZATRUCIA!&lt;/tit1&gt;<br>W lecie łatwo zatruć się gronkowcem, jadem kiełbasianym i salmonellą. Oto rady, jak się ustrzec przed tymi schorzeniami:<br>* Nie kupujmy lodów z nie znanego i podejrzanego źródła.<br>* W mięso i wędliny zaopatrujmy się w sklepie, gdzie są chłodnie, a nie na bazarze. Krótko można je trzymać na górnej półce w lodówce, na dłużej trzeba włożyć do zamrażalnika. Starajmy się jednak nie robić zapasów.<br>* Kupujmy tylko świeże ryby, do natychmiastowego przyrządzenia.<br>* Ser
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego