Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
ma ciekawą tradycję: z początkiem XX wieku znaną cukiernię założył tu Walerian Płonka, po którym schedę objął w 1910 roku Piotr Przanowski. Pod jego kierunkiem lokal zmienił charakter i stał się modną restauracją, z którą konkurował jedynie słynny lokal Karpowicza.
W 1920 roku przyjechał do Zakopanego Franciszek Trzaska i odkupiwszy lokal od Przanowskiego urządził tu jedną z najmodniejszych restauracji w Polsce. Było to miejsce popularnych dancingów, do których przygrywały słynne i modne w całej Polsce orkiestry - m.in. Golda, Petersburskiego i Karasińskiego, a także najwierniejszego Zakopanemu (i warszawskiej "Małej Ziemiańskiej") - Alfreda Melodysty.
W latach trzydziestych na piętrze domu Trzaski mieścił się
ma ciekawą tradycję: z początkiem XX wieku znaną cukiernię założył tu Walerian Płonka, po którym schedę objął w 1910 roku Piotr Przanowski. Pod jego kierunkiem lokal zmienił charakter i stał się modną restauracją, z którą konkurował jedynie słynny lokal Karpowicza.<br> W 1920 roku przyjechał do Zakopanego Franciszek Trzaska i odkupiwszy lokal od Przanowskiego urządził tu jedną z najmodniejszych restauracji w Polsce. Było to miejsce popularnych dancingów, do których przygrywały słynne i modne w całej Polsce orkiestry - m.in. Golda, Petersburskiego i Karasińskiego, a także najwierniejszego Zakopanemu (i warszawskiej "Małej Ziemiańskiej") - Alfreda Melodysty.<br> W latach trzydziestych na piętrze domu Trzaski mieścił się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego