Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
punktów osnowy lokalizacyjnej, które w następnym etapie stanowią podstawę do założenia osnowy budowlano-montażowej lub wprost zbioru punktów lokalizujących daną budowę w terenie. Z wyznaczonych współrzędnych punktów lokalizujących budowę i współrzędnych punktów osnowy realizacyjnej oblicza się elementy tyczenia, tj. długości, kąty i inne wielkości, które służą do tyczenia zbioru punktów lokalizujących daną budowę w terenie. Niektóre elementy tyczenia mogą też wynikać bezpośrednio z danych projektowych, a także mogą być ustalone graficznie na podstawie projektu szczegółowego realizowanej budowli.
Rezultatem geodezyjnego opracowania projektu są szkice dokumentacyjne, zawierające dane określające lokalizację obiektu w terenie (rys. 4.4).
4.5. Tyczenie lokalizacyjne. Realizacja wielkości geometrycznych
punktów osnowy lokalizacyjnej, które w następnym etapie stanowią podstawę do założenia osnowy budowlano-montażowej lub wprost zbioru punktów lokalizujących daną budowę w terenie. Z wyznaczonych współrzędnych punktów lokalizujących budowę i współrzędnych punktów osnowy realizacyjnej oblicza się elementy tyczenia, tj. długości, kąty i inne wielkości, które służą do tyczenia zbioru punktów lokalizujących daną budowę w terenie. Niektóre elementy tyczenia mogą też wynikać bezpośrednio z danych projektowych, a także mogą być ustalone graficznie na podstawie projektu szczegółowego realizowanej budowli.<br>Rezultatem geodezyjnego opracowania projektu są szkice dokumentacyjne, zawierające dane określające lokalizację obiektu w terenie (rys. 4.4).<br>&lt;tit&gt;4.5. Tyczenie lokalizacyjne. Realizacja wielkości geometrycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego