Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Robertowi Rydbergowi żądanie usunięcia eksponatu z wystawy. Jak powiedział wicedyrektor Departamentu Europy Zachodniej Ran Curiel, Szwecja nie może, zasłaniając się swobodą wypowiedzi artystycznej, zezwalać na gloryfikowanie aktów terrorystycznych. Izrael zapowiada, że jeśli żądanie nie zostanie spełnione, zbojkotuje mającą odbyć się w Sztokholmie pod koniec miesiąca wielką międzynarodową konferencję na temat ludobójstwa.


Francja
Manifestacje muzułmanów przeciwko ustawie o laickości
Integryści w natarciu

W sobotę w wielu miastach Francji radykalne organizacje muzułmańskie zorganizowały demonstracje przeciwko przygotowywanej ustawie o laickości, która ma zakazywać obecności "ostentacyjnych symboli religijnych" w szkołach publicznych.
Choć taki zakaz ma się odnosić również do symboli chrześcijańskich i żydowskich, jest oczywiste
Robertowi Rydbergowi&lt;/&gt; żądanie usunięcia eksponatu z wystawy. Jak powiedział wicedyrektor &lt;name type="org"&gt;Departamentu Europy Zachodniej&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Ran Curiel&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Szwecja&lt;/&gt; nie może, zasłaniając się swobodą wypowiedzi artystycznej, zezwalać na gloryfikowanie aktów terrorystycznych. &lt;name type="place"&gt;Izrael&lt;/&gt; zapowiada, że jeśli żądanie nie zostanie spełnione, zbojkotuje mającą odbyć się w &lt;name type="place"&gt;Sztokholmie&lt;/&gt; pod koniec miesiąca wielką międzynarodową konferencję na temat ludobójstwa.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Manifestacje muzułmanów przeciwko ustawie o laickości&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Integryści w natarciu&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;W sobotę w wielu miastach &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt; radykalne organizacje muzułmańskie zorganizowały demonstracje przeciwko przygotowywanej ustawie o laickości, która ma zakazywać obecności &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"ostentacyjnych symboli religijnych"&lt;/&gt;&lt;/&gt; w szkołach publicznych.&lt;/&gt;<br>Choć taki zakaz ma się odnosić również do symboli chrześcijańskich i żydowskich, jest oczywiste
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!