Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Organizacji
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok powstania: 1965
że w ich organach samorządu mogą uczestniczyć nie tylko pracownicy, ale także członkowie i użytkownicy, których współpraca ze spółdzielnią nabiera cech trwałości.
2. Podstawowe cechy samorządu robotniczego
Jugosłowiański samorząd robotniczy posiada szereg cech zasadniczo różniących go od naszego samorządu robotniczego i samorządu spółdzielczego.
Podstawową jego cechą jest powszechność. Samorząd ten ma zastosowanie nie tylko w, organizacjach gospodarczych, ale także w szkołach, w instytucjach usług kulturalnych, w organizacjach służby zdrowia itp.
Drugą jego ważną cechą jest jednolitość organizacyjna we wszystkich rodzajach zakładów pracy oraz jego kompletność pod względem form organizacyjnych i ich powiązania w określony system organizacyjny, jak też pod względem za- kresu
że w ich organach samorządu mogą uczestniczyć nie tylko pracownicy, ale także członkowie i użytkownicy, których współpraca ze spółdzielnią nabiera cech trwałości.<br>2. Podstawowe cechy samorządu robotniczego<br>Jugosłowiański samorząd robotniczy posiada szereg cech zasadniczo różniących go od naszego samorządu robotniczego i samorządu spółdzielczego.<br>Podstawową jego cechą jest powszechność. Samorząd ten ma zastosowanie nie tylko w, organizacjach gospodarczych, ale także w szkołach, w instytucjach usług kulturalnych, w organizacjach służby zdrowia itp.<br>Drugą jego ważną cechą jest jednolitość organizacyjna we wszystkich rodzajach zakładów pracy oraz jego kompletność pod względem form organizacyjnych i ich powiązania w określony system organizacyjny, jak też pod względem za- kresu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego