Typ tekstu: Książka
Autor: Czeszko Bohdan
Tytuł: Pokolenie
Rok wydania: 1974
Rok powstania: 1951
atramentu, wilgotna jeszcze.
Chlapnął ten atrament, kiedy ozdabiałem Marka Aureliusza komentarzami na marginesach. Wjechałem ja na tę plamę moim krążkiem i co widzę: plama odbija się na płycie stołu za każdym obrotem mojej zabawki. Myślę sobie: "a gdyby to była litera..." - Nic nowego. Wszelkie prawa zastrzeżone, copyright by Gutenberg.
Jurek macha ręką gestem zaprzeczenia.
- Zgoda, stolarzu, był to Niemiec, na domiar złego. Słuchaj dalej. Litery można by odbijać na matowej stronie gumowanej taśmy. Tę taśmę ciąć później i rozlepiać, na czym popadnie.
Z liter można by ułożyć frapujące zdania, jak na przykład: "Bij szkopa!", "Sabotuj, wyjdzie ci to na dobre" i
atramentu, wilgotna jeszcze.<br>Chlapnął ten atrament, kiedy ozdabiałem Marka Aureliusza komentarzami na marginesach. Wjechałem ja na tę plamę moim krążkiem i co widzę: plama odbija się na płycie stołu za każdym obrotem mojej zabawki. Myślę sobie: "a gdyby to była litera..." - Nic nowego. Wszelkie prawa zastrzeżone, copyright by Gutenberg.<br>Jurek macha ręką gestem zaprzeczenia.<br>- Zgoda, stolarzu, był to Niemiec, na domiar złego. Słuchaj dalej. Litery można by odbijać na matowej stronie gumowanej taśmy. Tę taśmę ciąć później i rozlepiać, na czym popadnie.<br>Z liter można by ułożyć frapujące zdania, jak na przykład: "Bij szkopa!", "Sabotuj, wyjdzie ci to na dobre" i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego