Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
mierzone aktywności są równe. Na rysunku 2.5 przedstawiono równowagę przejściową ((...)) a na rysunku 2.6 równowagę trwałą ((...))
W drugim przypadku, gdy substancja macierzysta ma krótszy okres półrozpadu niż substancja pochodna ((...)) nie zachodzi stan jakiejkolwiek równowagi. W substancji macierzystej, w której początkowo nie ma pochodnej, ilość pochodnej wzrasta, przechodzi przez maksimum i rozpada się z półokresem charakterystycznym dla pochodnej.
Przez przekształcenie równania (2.4-3) otrzymujemy dla tego przypadku, przy założeniu ((...)) (świeżo oddzielona frakcja macierzysta) oraz ((...)) Gdy ((...)) obserwuje się tylko rozpad substancji pochodnej ((...)) Brak równowagi zilustrowano na rys.2.7.
W przypadku równowagi przejściowej i braku równowagi ważne jest często oznaczenie
mierzone aktywności są równe. Na rysunku 2.5 przedstawiono równowagę przejściową ((...)) a na rysunku 2.6 równowagę trwałą ((...))<br> W drugim przypadku, gdy substancja macierzysta ma krótszy okres półrozpadu niż substancja pochodna ((...)) nie zachodzi stan jakiejkolwiek równowagi. W substancji macierzystej, w której początkowo nie ma pochodnej, ilość pochodnej wzrasta, przechodzi przez maksimum i rozpada się z półokresem charakterystycznym dla pochodnej.<br> Przez przekształcenie równania (2.4-3) otrzymujemy dla tego przypadku, przy założeniu ((...)) (świeżo oddzielona frakcja macierzysta) oraz ((...)) Gdy ((...)) obserwuje się tylko rozpad substancji pochodnej ((...)) Brak równowagi zilustrowano na rys.2.7.<br> W przypadku równowagi przejściowej i braku równowagi ważne jest często oznaczenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego