Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 257
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
ale nie mieszkamy razem. W dowodach osobistych mamy wpisane różne miejsca zamieszkania. Czy za 1997 r. możemy skorzystać z preferencyjnego opodatkowania?

- Tak. Ustawa nie uzależnia tego prawa od posiadania przez małżonków wspólnego miejsca zamieszkania. Muszą tylko pozostawać w związku małżeńskim przez cały rok i musi między nimi istnieć wspólność majątkowa małżeńska, a ta, jeżeli małżonkowie nie podpisali intercyzy, powstaje automatycznie, z momentem zakończenia ceremonii ślubnej.

- Żona prowadzi zakład fryzjerski i jest opodatkowana w formie karty podatkowej. Nie ma innych dochodów. Ja pracuję na etacie. Czy możemy złożyć wspólne zeznanie i czy będzie to dla nas korzystne?

- Odpowiedź na oba pytania brzmi
ale nie mieszkamy razem. W dowodach osobistych mamy wpisane różne miejsca zamieszkania. Czy za 1997 r. możemy skorzystać z preferencyjnego opodatkowania?<br><br> - Tak. Ustawa nie uzależnia tego prawa od posiadania przez małżonków wspólnego miejsca zamieszkania. Muszą tylko pozostawać w związku małżeńskim przez cały rok i musi między nimi istnieć wspólność majątkowa małżeńska, a ta, jeżeli małżonkowie nie podpisali intercyzy, powstaje automatycznie, z momentem zakończenia ceremonii ślubnej.<br><br> - Żona prowadzi zakład fryzjerski i jest opodatkowana w formie karty podatkowej. Nie ma innych dochodów. Ja pracuję na etacie. Czy możemy złożyć wspólne zeznanie i czy będzie to dla nas korzystne?<br><br> - Odpowiedź na oba pytania brzmi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego