Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
mapy geograficzne dzielą się na klasy (mapy ogólnogeograficzne i mapy tematyczne), a klasa map tematycznych - na zespoły, grupy, podgrupy i rodzaje map (tabl. 1.6). Schematy klasyfikacji map geograficznych i tematycznych, wg instrukcji GUGiK 0-1, ilustrują tablice 1.5a, 1.5b i 1.6.
Tablica 1.5a
Ogólna klasyfikacja map (do celów gospodarczych)

Tablica 1.5b
Schemat klasyfikacji map tematycznych [14]

Rysunki 1.26a i b ilustrują fragmenty opadu pyłu i zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym (stężenia pyłu). Na mapach tych umieszczono także wykresy, które są modyfikacją róży wiatrów, ilustrujące kierunki przenoszenia zanieczyszczeń powietrza przez wiatr.
Mapy tego rodzaju na ogół
mapy geograficzne dzielą się na klasy (mapy ogólnogeograficzne i mapy tematyczne), a klasa map tematycznych - na zespoły, grupy, podgrupy i rodzaje map (tabl. 1.6). Schematy klasyfikacji map geograficznych i tematycznych, wg instrukcji GUGiK 0-1, ilustrują tablice 1.5a, 1.5b i 1.6.<br>Tablica 1.5a<br>Ogólna klasyfikacja map (do celów gospodarczych)<br>&lt;gap&gt;<br>Tablica 1.5b<br>Schemat klasyfikacji map tematycznych [14]<br>&lt;gap&gt;<br>Rysunki 1.26a i b ilustrują fragmenty opadu pyłu i zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym (stężenia pyłu). Na mapach tych umieszczono także wykresy, które są modyfikacją róży wiatrów, ilustrujące kierunki przenoszenia zanieczyszczeń powietrza przez wiatr.<br>Mapy tego rodzaju na ogół
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego