Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
penetrometru (ryc. 34) pozycję stożka, ustalając ją jako punkt zerowy (h = 0).

5. Zwalnia się uchwyt stożka w celu jego swobodnego zanurzenia w grunt. Głębokość zanurzenia stożka (h) odczytuje się na skali po 5-10 s.

6. Badanie powtarza się na paście o tej samej wilgotności po jej wymieszaniu. Za miarodajną głębokość uznaje się średnią arytmetyczną z dwóch pomiarów, jeśli nie różnią się między sobą więcej niż o 0,5 mm.

7. Pobiera się próbkę z pasty (ok. 10 g) do naczynka wagowego w celu oznaczenia wilgotności. Wyniki zapisuje się na formularzu.

8. Stożek i pierścień myje się i wyciera do
penetrometru (ryc. 34) pozycję stożka, ustalając ją jako punkt zerowy (h = 0).<br><br>5. Zwalnia się uchwyt stożka w celu jego swobodnego zanurzenia w grunt. Głębokość zanurzenia stożka (h) odczytuje się na skali po 5-10 s.<br><br>6. Badanie powtarza się na paście o tej samej wilgotności po jej wymieszaniu. Za miarodajną głębokość uznaje się średnią arytmetyczną z dwóch pomiarów, jeśli nie różnią się między sobą więcej niż o 0,5 mm.<br><br>7. Pobiera się próbkę z pasty (ok. 10 g) do naczynka wagowego w celu oznaczenia wilgotności. Wyniki zapisuje się na formularzu.<br><br>8. Stożek i pierścień myje się i wyciera do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego