Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
donosiły rosyjskie gazety, nie są jej synami. Paskiewicz odpowiedział jej na to: ŤCar chce, żeby pani miała dzieci, i kazał, aby chłopcy, o których donoszono, byli synami paniť". W nieco innej wersji podawał to "Czas" w sprawozdaniu z pogrzebu Sowińskiej.
Paskiewicz miał tupnąć nogą i wykrzyknąć: "Car tak chce! Musisz mieć syna!" (w relacji "Czasu" Sowińskiej przydano tylko jednego potomka).
To musiało "przekonać" Sowińską. W obawie, iż władze carskie przekażą rzekomym potomkom generała pozostawiony przez niego mająteczek Wyględów koło Warszawy (gmina Pruszków, parafia Służewo), "rozparcelowała go za niski czynsz wśród chłopów"20.
Niezręcznie było wszakże osadzać ją w więzieniu za same
donosiły rosyjskie gazety, nie są jej synami. Paskiewicz odpowiedział jej na to: ŤCar chce, żeby pani miała dzieci, i kazał, aby chłopcy, o których donoszono, byli synami paniť". W nieco innej wersji podawał to "Czas" w sprawozdaniu z pogrzebu Sowińskiej.<br>Paskiewicz miał tupnąć nogą i wykrzyknąć: "Car tak chce! Musisz mieć syna!" (w relacji "Czasu" Sowińskiej przydano tylko jednego potomka).<br>To musiało "przekonać" Sowińską. W obawie, iż władze carskie przekażą rzekomym potomkom generała pozostawiony przez niego mająteczek Wyględów koło Warszawy (gmina Pruszków, parafia Służewo), "rozparcelowała go za niski czynsz wśród chłopów"20.<br>Niezręcznie było wszakże osadzać ją w więzieniu za same
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego