Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prośby od żołnierzy, którzy chcieli zostać w Iraku dłużej niż pół roku. Pochodziły głównie od personelu medycznego. Zdecydowaliśmy jednak, że każdy po sześciu miesiącach ma wrócić do kraju - powiedział "Rz" szef Sztabu Generalnego, gen. Czesław Piątas. Zdaniem generała niewielu z nich na przełomie czerwca i lipca będzie mogło wrócić na misję do polskiej strefy.
- Chcielibyśmy, by na trzecią zmianę pojechali nowi żołnierze. To prawdziwy sprawdzian wyszkolenia polskiej armii, wielkie ćwiczenie, w którym scenariusz pisze druga strona. Dlatego zależy nam na tym, by jak najwięcej osób przeszło Irak - dodaje Czesław Piątas.
Ucieszy to zapewne żony powracających żołnierzy, które nie zgodziłyby się na
prośby od żołnierzy, którzy chcieli zostać w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; dłużej niż pół roku. Pochodziły głównie od personelu medycznego. Zdecydowaliśmy jednak, że każdy po sześciu miesiącach ma wrócić do kraju&lt;/&gt; - powiedział &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; szef &lt;name type="org"&gt;Sztabu Generalnego&lt;/&gt;, gen. &lt;name type="person"&gt;Czesław Piątas&lt;/&gt;. Zdaniem generała niewielu z nich na przełomie czerwca i lipca będzie mogło wrócić na misję do polskiej strefy.<br>&lt;q&gt;- Chcielibyśmy, by na trzecią zmianę pojechali nowi żołnierze. To prawdziwy sprawdzian wyszkolenia polskiej armii, wielkie ćwiczenie, w którym scenariusz pisze druga strona. Dlatego zależy nam na tym, by jak najwięcej osób przeszło &lt;name type="place"&gt;Irak&lt;/&gt;&lt;/&gt; - dodaje &lt;name type="person"&gt;Czesław Piątas&lt;/&gt;.<br>Ucieszy to zapewne żony powracających żołnierzy, które nie zgodziłyby się na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego