Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
Niestety, rozczarowali się, ale przynajmniej mieli satysfakcję, że widzieli hrabiego. Komandir, przekonawszy się, że nie stanowię arcyatrakcji i nie zagrożę Związkowi Radzieckiemu, wypuścił mnie i nawet poczęstował czajem. Potem bez trudu dostałem się do Lwowa.
Rzeczywiście, rozczarowanie Rosjan musiało być wielkie, bo pan Ludwik jako przedstawiciel zwyrodniałego imperializmu zachodniego wyglądał mizernie i w żaden sposób nie potwierdzał wyobrażeń prostych żołdaków, wychowanych na prymitywnej frazeologii i jej plastycznych odpowiednikach.
W Związku pojawiały się także często Maria Morstin-Górska i Zofia Starowieyska-Morstinowa, bardzo miłe panie, zwłaszcza Starowieyska o dość radykalnych poglądach.
Tadeusz Kudliński to mój długoletni przyjaciel. Poznaliśmy się przed wojną w
Niestety, rozczarowali się, ale przynajmniej mieli satysfakcję, że widzieli hrabiego. Komandir, przekonawszy się, że nie stanowię arcyatrakcji i nie zagrożę Związkowi Radzieckiemu, wypuścił mnie i nawet poczęstował czajem. Potem bez trudu dostałem się do Lwowa.<br>Rzeczywiście, rozczarowanie Rosjan musiało być wielkie, bo pan Ludwik jako przedstawiciel zwyrodniałego imperializmu zachodniego wyglądał mizernie i w żaden sposób nie potwierdzał wyobrażeń prostych żołdaków, wychowanych na prymitywnej frazeologii i jej plastycznych odpowiednikach.<br>W Związku pojawiały się także często Maria Morstin-Górska i Zofia Starowieyska-Morstinowa, bardzo miłe panie, zwłaszcza Starowieyska o dość radykalnych poglądach.<br>Tadeusz Kudliński to mój długoletni przyjaciel. Poznaliśmy się przed wojną w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego