Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.29 (24)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Norwida - odpowiada pan Adam.
Twórcy spektaklu są przekonani, że najlepiej, gdy klasyka przyjmuje nowatorską formę. Ćwierć wieku temu były to drabiny i Hondy w "Balladynie", a teraz ma to być muzyka Andrzeja Żylisa i Juliana Mere. W przedstawieniu wykorzystano sceny z "Lilly Wenedy", "Samuela Zborowskiego", "Balladyny", "Kordiana", "Beniowskiego" oraz "Testamentu mojego" Juliusza Słowackiego.
TOMASZ PIWOWARCZYK

LICZBA DNIA
40000 egzemplarzy książki Jerzego Pilcha "Miasto utrapienia" znalazło nabywców w pierwsze dwa tygodnie od pojawienia się na rynku. Jej główny bohater ma dar rozpoznawania "na ucho" PIN-ów kart kredytowych.

Steven Saylor - Mgliste proroctwa
Gordianus Poszukiwacz nawet nie podejrzewa, że zwykła wyprawa na targ
Norwida&lt;/&gt; - odpowiada pan Adam.<br>Twórcy spektaklu są przekonani, że najlepiej, gdy klasyka przyjmuje nowatorską formę. Ćwierć wieku temu były to drabiny i Hondy w "Balladynie", a teraz ma to być muzyka Andrzeja Żylisa i Juliana Mere. W przedstawieniu wykorzystano sceny z "Lilly Wenedy", "Samuela Zborowskiego", "Balladyny", "Kordiana", "Beniowskiego" oraz "Testamentu mojego" Juliusza Słowackiego. <br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;TOMASZ PIWOWARCZYK&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;LICZBA DNIA&lt;/&gt;<br>40000 egzemplarzy książki Jerzego Pilcha "Miasto utrapienia" znalazło nabywców w pierwsze dwa tygodnie od pojawienia się na rynku. Jej główny bohater ma dar rozpoznawania "na ucho" PIN-ów kart kredytowych.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Steven Saylor - Mgliste proroctwa&lt;/&gt;<br>Gordianus Poszukiwacz nawet nie podejrzewa, że zwykła wyprawa na targ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego