Typ tekstu: Książka
Autor: Janicka Bożena, Janda Krystyna
Tytuł: Gwiazdy mają czerwone pazury
Rok: 1998
cytat z Polski". Tu jest mój widz. Tu się rozumiemy. Tych widzów kocham i nienawidzę. Z nimi walczę. Tamtych nie rozumiem.
- Dlaczego zaczęłaś uprawiać "teatr jednoosobowy"?
- Nie jestem aktorką epizodu, sprawdzam się wówczas kiedy mogę coś opowiedzieć od początku do końca, sama przeprowadzić jakąś myśl. Innymi słowy - główna rola albo monodram. A poza tym to najlepszy trening w tym zawodzie, najlepszy sprawdzian wszystkiego. I największa przyjemność.
- A dlaczego zaczęłaś reżyserować?
- Spodobało mi się, że wszystko może być tak, jak sobie wyobrażam. Cały film, całe przedstawienie.
- Zbrzydło ci realizowanie swoich pomysłów pod cudzym nazwiskiem?
- Doskonale wiesz, że reżyser to także ten, kto
cytat z Polski". Tu jest mój widz. Tu się rozumiemy. Tych widzów kocham i nienawidzę. Z nimi walczę. Tamtych nie rozumiem.<br>- Dlaczego zaczęłaś uprawiać "teatr jednoosobowy"?<br>- Nie jestem aktorką epizodu, sprawdzam się wówczas kiedy mogę coś opowiedzieć od początku do końca, sama przeprowadzić jakąś myśl. Innymi słowy - główna rola albo monodram. A poza tym to najlepszy trening w tym zawodzie, najlepszy sprawdzian wszystkiego. I największa przyjemność.<br>- A dlaczego zaczęłaś reżyserować?<br>- Spodobało mi się, że wszystko może być tak, jak sobie wyobrażam. Cały film, całe przedstawienie.<br>- Zbrzydło ci realizowanie swoich pomysłów pod cudzym nazwiskiem?<br>- Doskonale wiesz, że reżyser to także ten, kto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego