Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
atrakcyjny. Z diabłem się zmaga, z diabłem się paktuje, diabła się wypędza, poluje się na czarownice. A czy kto kiedy paktował z aniołem? Czy próbował kto łowić anioły w sieci?
Chyba tylko poeci.
Piotr BIKONT


ILUSTROWANY PRZEKRÓJ TYGODNIA
LEKCJA HISTORII
Prezydent zapowiedział, że "w imieniu całego narodu" przeprosi Żydów za mord w Jedwabnem. Prymas Polski i premier przyznali, że zbrodnia popełniona przez Polaków w 1941 r. jest niezaprzeczalna, jednak nie należy na tej podstawie budować uogólnień. Mieszkańcy Jedwabnego, zainspirowani przez posła ZChN, powołali komitet obrony dobrego imienia miasta.

MOSKAL WIE LEPIEJ
Między posłem Antonim Macierewiczem a prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej, Edwardem
atrakcyjny. Z diabłem się zmaga, z diabłem się paktuje, diabła się wypędza, poluje się na czarownice. A czy kto kiedy paktował z aniołem? Czy próbował kto łowić anioły w sieci?<br>Chyba tylko poeci.<br>&lt;au&gt;Piotr BIKONT&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;page nr=5&gt;<br>&lt;tit&gt;ILUSTROWANY PRZEKRÓJ TYGODNIA&lt;/&gt; <br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;LEKCJA HISTORII&lt;/&gt;<br>Prezydent zapowiedział, że "&lt;q&gt;w imieniu całego narodu&lt;/&gt;" przeprosi &lt;name type="person"&gt;Żydów&lt;/&gt; za mord w &lt;name type="person"&gt;Jedwabnem&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Prymas Polski&lt;/&gt; i premier przyznali, że zbrodnia popełniona przez &lt;name type="person"&gt;Polaków&lt;/&gt; w 1941 r. jest niezaprzeczalna, jednak nie należy na tej podstawie budować uogólnień. Mieszkańcy &lt;name type="place"&gt;Jedwabnego&lt;/&gt;, zainspirowani przez posła &lt;name type="org"&gt;ZChN&lt;/&gt;, powołali komitet obrony dobrego imienia miasta.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;&lt;name type="person"&gt;MOSKAL&lt;/&gt; WIE LEPIEJ&lt;/&gt;<br>Między posłem &lt;name type="person"&gt;Antonim Macierewiczem&lt;/&gt; a prezesem &lt;name type="org"&gt;Kongresu Polonii Amerykańskiej&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Edwardem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego